Porządek Mszy św.:

Sakrament pokuty:
w każdy pierwszy piątek miesiąca
na bieżąco przed każdą mszą

Z A R Z Ą D Z E N I E

w sprawie duszpasterstwa w stanie pandemii

22 kwietnia 2020 roku

PARAFIA DZIWISZÓW

Dzień dobry

Msza Świeta w Boże Ciało w Dziwiszowie - 11:30

List księdza proboszcza do parafian

Drodzy Bracia i Siostry

Trudne czasy w jakich przyszło nam obecnie żyć, są ciężką próbą dla nas wszystkich. Odosobnienie, kwarantanny, zakazy kontaktów z najbliższymi, niemożność uczestniczenia w Eucharystii, ograniczenie lub utrata pracy, a co za tym idzie strach o przyszłość własną i rodziny, źle wpływają na nasze ogólne samopoczucie. Trudno nam się odnaleźć w tej nowej i niepewnej rzeczywistości. Jednak wielu z Was borykając się z własnym problemami, nie zapomina o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Bóg zapłać za waszą ofiarność skierowaną w tym czasie w stronę służb medycznych, służb porządkowych, obsługi placówek handlowych i wszystkich innych, którzy ryzykując własnym życiem i zdrowiem, dbają o nasze bezpieczeństwo. Jako Wasz brat i przewodnik duchowy, służę wszelką możliwą pomocą wszystkim tym, którzy takiej pomocy będą potrzebować.
Z całego serca dziękuję wszystkim tym spośród Was, którzy pamiętając o doraźnych potrzebach naszej parafii złożyli, bądź zamierzają to zrobić, dobrowolne ofiary np. przelewem na konto parafialne (nr konta znajduje się na stronie parafialnej). Bardzo to doceniam! Dzięki Wam istnieje szansa na realizację podstawowych zobowiązań finansowych parafii.
W swojej codziennej modlitwie wypraszam u Boga Ojca łaski potrzebne do przetrwania tego trudnego czasu.
proboszcz ks. T. Tytera

Dlaczego NIE dla in vitro. Rozmowa z bioetykiem ks. prof. Andrzejem Muszalą

OGŁOSZENIE

Informacja Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze na temat działań prewencyjnych, jakie Policja Jeleniogórska prowadzi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, schorowanych, często samotnie mieszkających.
Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Wyciągając do danej osoby jak najwięcej informacji o rodzinie, z kim mieszkają, gdzie przebywają członkowie rodziny, jakie posiadają oszczędności czy kosztowności. Następnie zmienionym głosem podając się za członka rodziny, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, życiowej czy finansowej proszą o pomoc. Gdy domniemany członek rodziny ma się pojawić po pieniądze dzwonią, że nie może przyjechać ze względu np. chorobę, szpital, wyjazd. Ale w zamian przyślą zaufanego kolegę, który odbiera pieniądze i już więcej się nie pojawia. Czasami dzwonią jeszcze raz podając się za policję, która może złapać oszustów jeśli przekażą pieniądze. Informują, że przyślą „policjantów” w cywilnych ubraniach po pieniądze.
Jeśli staliśmy się ofiarami takiego oszusta lub ktoś do nas dzwonił podobnej sprawie prosimy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 albo powiadomić dzielnicowego.

informacja o Naprotechnologii

Organy Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie

Organy

Konto parafialne